Afrički Kup Nacija - Kvote - Rezultati

Events Outrights
African Cup of Nations - Winner
Mali
15
Egypt
7.00
Senegal
7.50
Cameroon
17
DR Congo
41
South Africa
41
Burkina Faso
67
Algeria
7.05
Morocco
4.00
Ivory Coast
12.1
Zambia
68
Tunisia
15
Nigeria
10
Benin
200
Mozambique
150
Zimbabwe
250
Equatorial Guinea
100
Uganda
155
Botswana
500
Angola
51
Tanzania
150
Comoros
150
Sudan
250
Gabon
150

Afrički kup nacija - Online klađenje



Afrički kup nacija – sjajna zabava za sve fanove reprezentativnog fudbala koji su obično uskraćeni za takmičenja tokom zime. Takođe, Afrikom kupu nacije se raduju i svi fanovi fudbala generalno, kao i za one koji vole da se klade na fudbal. A u isto vreme to takmičenje je noćna mora za sve trenere evropskih klubova, jer u sred sezone gube neke od najbitnijih igrača.

Ipak, to je njihova briga, a za nas je bitno da nećemo biti uskraćeni za najbolje afričke igrače koji igraju u Evropi, iako je Evropska asocijacija klubova (ECA) prvobitno najavila da neće pustiti igrače na Afrički kup nacija zbog zabrinutosti oko pandemije koronavirusa. Iako će Afrički kup nacija biti odigran 2022. godine, tačnije od 9. januara do 6. februara u Kamerunu, zvanično se zove Afrički kup nacija 2021. ili skraćeno AFCON 2021/CAN 2021. Prvobitno je bio planiran za leto 2021. godine ali je pomeren zbog klimatskih uslova i situacije sa pandemijom. Ipak, zbog sponzora je zadržao 2021 u nazivu.



Šta je Afrički kup nacija u fudbalu?


Svaki kontinent ima svoje takmičenje u fudbalu, pa tako i Afrika. Afrički kup nacija, Kopa Amerika, Evropsko prvenstvo u fudbalu, itd. su sve takmičenja koje okupljaju nacionalne timove država sa tog kontinenta. Afrički kup nacija je nastao 1956. godine tokom trećeg kongresa Fife održanog u Lisabonu. Prvog izdanje ovog takmičenja je održano posle nepunih godinu dana, početkom 1957. godine.

U početku nije igran u redovnim razmacima, nego je sve do 1968. igran nekad na godinu dana, nekad na dve, a nekad na tri. Od 1968. godine se igra svake dve godine, što je češće od Evropskog prvenstva i Kopa Amerika. Jedini izuzetak je bio pre 10 godina, kada je Afrički kup nacija igran i 2012. i 2013. kako bi se promenilo sa parnih na neparne godine. Broj učesnika se puno puta menjao, a neke države, poput Južnoafričke Republike nisu učestvovale godinama, pa čak i decenijama, zbog zabrana i političkih previranja u svojim državama.



Pobednici, osvajači Afričkog kupa nacija


Ukupno 14 nacija je bar jednom osvojilo Afrički kup nacija. Najtrofejniji je Egipat sa 7 titula, koji je vezao tri titule u periodu od 2006. do 2010. godine. Takođe su jedini sa tri vezane titule, dok je Gana jednom uspela da odbrani titulu. Gana je treća najtrofejnija reprezentacija sa 4 titule, a između Egipta i Gane se nalazi ovogodišnji domaćin Kamerun, sa 5 osvojenih titula.

Višestruki osvajači su još i Nigerija, Obala Slonovače, Alžir i DR Kongo. Nigerija pored 3 titule ima i 4 poraza u finalima i čak 8 trećih mesta. Kada posmatramo učešće afričkih selekcija na Svetskom prvenstvu, ni jedna selekcija još nije uspela da dođe do polufinala. Tri puta se desilo da afričke selekcije prođu među najboljih 8 na svetu. Prvi put 1990. godine na Svetskom prvenstvu održanom u Italiji. Tada je Kamerun tek posle produžetaka ispao od Engleske 3-2. Taj uspeh je prvo ponovio Senegal 2002. u Japanu i Južnoj Koreji, kada su takođe posle produžetaka ispali od Turske. Nakon regularnog dela je bilo 0-0 a

Turska je postigla gol u 94. minutu dok je još važilo pravilo zlatnog gola. Svetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici održano 2010. godine je opet dovelo jednu afričku selekciju na korak od polufinala. Gana je ispala od Urugvaja nakon izvođenja penala, a meč je obeležio kontroverzan potez Suareza na samom kraju drugog produžetka. Tako su sva tri puta afričke reprezentacije za malo ostale bez plasmana u polufinale, pa očekujemo da će se i to desiti na nekim od narednih Svetskih prvenstava. Ako imaš vere u afričke timove, MeridianBet će ti ponuditi sjajne kvote da se kladiš na njih kada dođe vreme za Svetsko prvenstvo.



Kako funkcionišu kvalifikacije?


Jedino se Kamerun direktno kvalifikovao za takmičenje jer je domaćin. Od ukupno 54 tima koja su imala pravo da učestvuju u žrebu, a kasnije u kvalifikacijama, 52 su učestvovala jer su Somalija i Eritreja odlučili da ne učestvuju.

52 tima su raspoređena u 5 šešira prema svom rangu na FIFA listi u tom trenutku, što je bilo u junu 2019. godine. Najslabije rangiranih 8 timova koji su se nalazili u petom šeširi su igrali preliminarnu rundu, dvomeč, gde su četiri tima otpala. Nakon toga je 48 timova, uključujući i Kamerun, raspoređeno u 12 grupa. Kamerun je igrao cele kvalifikacije, iako im je mesto na turniru bilo zagarantovano. 24 tima, po dva najbolja iz svake grupe, su se kvalifikovala za Afrički kup nacija koji će biti održan u januaru i februaru.


Rezultati, prenosi i statistike


Kvote za Afrički kup nacija su već dostupne u našoj kladionici. Za svaki meč tokom turnira nudimo ti preko 1000 igara, kako bi mogao da ispuniš svaku svoju zamisao. Naravno, klađenje uživo će takođe biti dostupno u MeridianBet-u, kako bi učinio gledanje mečeva još zanimljivijim i isplativijim. Ono što ćemo ti takođe obezbediti su svi rezultati uživo i detaljan pregled statistike.

Kako bi klađenje bilo uspešno, moraš biti u toku sa svim dešavanjima, a uz gledanje utakmica, statistika je najbolji način da se vidi forma timova, igrača kao i međusobni dueli. Mi se trudimo da svakom našem igraču olakšamo klađenje na bilo koji sportski događaj i toga se držimo i tokom Afričkog kupa nacija. Svaka naša kladionica kao i vebsajt će nuditi kompletne informacije vezane za ovo takmičenje.

Top of Page
Ticket
Ticket status
Ticket check
Open tickets
Settled tickets

Login to see recent tickets